Головні новини

Аваков звинуватив Порошенка до тотальної скупки голосів найбідніших українців

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів про деталі функціонування однієї з виборчих сіток» – з допомогою адмінресурсу виборчі голоси пенсіонерів Києва, Київської області та ще одного регіону намагаються придбати за кошти бюджетної програми.

За його словами, мова нібито йде про так звану сітці штабу нинішнього президента Петра Порошенка. «У нас є звернення з чотирьох кандидатів. ДБР веде перевірку за Тимошенко, я в даному випадку сказав про те, що спрямоване в бік команди Порошенка», – підкреслив він в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

«Я наведу приклад однієї кримінальної справи, яка розслідується у Василькові Київської області. Мова йде про підкуп голосів… Один з штабів провладної команди наймає агітаторів, вибирають ті сто чоловік, як правило, найбідніших, йдуть до них в квартири і запитують, чи готові вони підтримати кандидата і, якщо так, то пропонують допомогу. Зі ста чоловік 30 каже «так, ми готові». Цих людей записують, йдуть в райраду або соцзабез зі списком і кажуть керівнику райради, мера виділити цим людям по тисячі гривень. Використовуючи кошти програми «Турбота», закладеної в бюджеті», – заявив Аваков.

За словами міністра, після того, як адмінресурс був задіяний і гроші були виплачені пенсіонерові, надходить дзвінок зі штабу, хто телефонує, цікавиться, чи отримав гроші осіб. На ствердну відповідь абонент просить стримати слово і за підтримки кандидата, каже міністр.

«Це що таке? І це відбувається по всій країні! Київська область – більше всіх, Київ, Одеса, Одеська область, у Харківській області це є», – заявив глава МВС.

Він додав: «Люди, це ж все видно – десятки людей нам повідомляють про це, бабусі дзвонять, журналісти пишуть».

 

Говорячи про конкретному кримінальному провадженні щодо ситуації в Василькові, міністр уточнив, що слідче управління Нацполиции направляє порядку 2 тисячам осіб, які опинилися всередині даної схеми в якості покупця, що купується або посередника.

Глава МВС знову нагадав про незаконність оплати роботи агітаторів в цілому. «А з бюджету оплачувати купівлю голосів – це неймовірна гидота», – підсумував він.

«>

12.03.2019
07:09
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top