Головні новини

Кремлю важливо наполовину закрити Керченську протоку, – експерт

Заяви Росії про подальші затримання кораблів, які будуть проходити Керченською протокою, треба сприймати серйозно. Це не шантаж. Нові спроби для України можуть мати більш тяжкі наслідки. Можливі два варіанти розв’язання проблеми.

Таку думку висловив глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За його словами, у росіян параноя щодо диверсій щодо кримського мосту. Але юридично проблему проходу суден через Керченську протоку вирішити у найближчому майбутньому неможливо. Україна не визнає анексію Криму, а Росія де-факто буде нав’язувати нові лінії морських кордонів.

“У ситуації з блокадою Керченської протоки можливі неформальні домовленості. Швидше за все, в нормандської форматі з залученням США і Туреччини. Суть – українська сторона повідомляє про проходження військових судів, а Росія дає дозвіл. Для нас це буде виглядати не дуже добре і красиво. Але інакше буде повторення подій 25 листопада 2018 року. Причому з більш трагічними наслідками: загибеллю українських моряків або широким військовим конфліктом, в якому Україна буде набагато слабкіше Росію. І ніхто нас військовим шляхом не буде підтримувати. Не треба повторювати такі спроби. Це авантюризм»,
– вважає Володимир Фесенко, як передає 24 канал.

По-друге, розповідає політолог, рішення можливе в контексті загальних домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Росія може взяти на себе зобов’язання по Керченській протоці в пакеті. Там можуть бути і газові домовленості, так як в цьому році треба буде вирішувати питання з транзитом російського газу. І окремі пункти про те, що РФ зніме певні обмеження або встановить прозорі правила проходження через Керченську протоку українських кораблів, у тому числі військових.

Блокада Азовського моря з боку Росії може продовжуватися. Але там є інтереси не тільки України, але Туреччини і впливових західних компаній. Прецедент із захопленням суден негативний, і буде оскаржуватися у міжнародному морському арбітражі. Для Росії це також стане проблемою. Москва буде торгуватися. Але Кремлю важливо наполовину закрити Україну і контролювати протоку, де-факто зафіксувати, що Керченська протока «їх»,
– зазначив Фесенко.

«>

14.01.2019
12:29
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top