новини корупції

Кутателадзе Олег: днопоглиблення в порту «Південний» — справа аж ніяк не приватна, а державна. Відео


Голова товариства «Трансінвестсервіс» Олег Кутателадзе висвітлив проблему зловживання монопольним становищем філією Адміністрації морських портів України в порту «Південний».

Зовсім недавно, 14 вересня 2018 року, був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між компанією «ТІС» та АМПУ. Однак «ТІС» вже зіткнувся з проблемами, створеними монополістом.

Закон захищає як державну, так і прогресивну приватну форму власності, підкреслив Олег Кутателадзе. Відповідно до державної Стратегії розвитку морських портів України, в 2016 році Міністерством інфраструктури був узгоджений план розвитку порту «Південний», де базується компанія «ТІС». Вона, до речі, працює на території майже в два рази більшою, ніж саме ДП «МТП «Південний».

Компанія «ТІС» протягом багатьох років вкладала кошти в днопоглиблення, розвиток інфраструктури порту, зокрема, залізничної. Коли «ТІС» починала роботу, тут ходило 19 залізничних пар на добу, зараз — 56. Товариство вклало в цей взаємовигідний варіант державно-приватного партнерства 11 мільйонів. Є достатньо прикладів такого продуктивного співробітництва. За час роботи «Тіс» створено понад 4 тис. робочих місць.

Раніше редакція писала, що держпідприємство «МТП «Південний» намагається закріпити свою монополію на обслуговування суден з великою осадкою

Тепер про найважливішу проблему на сьогоднішній день. Спочатку глибина входу в порт становила 14,7 м. Було прийнято рішення про поглиблення підхідного каналу порту до 19 метрів. Передбачалося також, що днопоглиблення частини акваторії, що прилягає до причалів «ТИСа», компанія проведе самостійно. Але після поглиблення підхідного каналу до причалів ДП «МТП «Южний» піднявся, за словами Олега Кутателадзе, «незрозумілий шум». Працівників держпідприємства стали лякати тим, що приватне підприємство знищить порт «Південний» — відбере частину вантажопотоку, і вони втратять роботу. У перешкоджанні подальшого днопоглиблення акваторії біля причалів «ТИСа» його голова бачить порушення умов добросовісної конкуренції. Адже для того, щоб підприємство розвивалося, потрібно не сидіти на місці: шукати нових постачальників, переглядати формування вантажопотоків і т. п., а не просто в силу монопольного становища заважати іншим учасникам ринку стивідорних робіт. Державних менеджерів таких підприємств, як порт «Південний», і наймають для того, щоб вони працювали на розвиток підприємства.

При цьому Олег Кутателадзе оцінює розмір сплаченого «Тіс» за час роботи компанії, з 1997 року до цього часу, портового збору, який стягувався ДП «МТП «Південний» і повинен був направлятися на проведення днопоглиблювальних робіт та забезпечення безпеки мореплавства, приблизно у 500 млн. доларів. Просить ж підприємство у держави на днопоглиблювальні роботи в акваторії біля своїх причалів 53 млн. – близько 10% від сплачених зборів. При цьому нагадує, що в інших портах – Одеському, Чорноморському – також ведуться

Днопоглиблювальні роботи біля причалів приватних операторів, і там ніяких скандалів не виникає.

Про розвиток подій ми будемо інформувати читачів. Запрошуємо до розмови всіх зацікавлених учасників.

Довідка: В акваторії порту «Південний» ведуть господарську діяльність морські термінали підприємств різних форм власності: Одеський припортовий завод; група терміналів «Трансінвестсервіс»: ТОВ «ТІС-Міндобрива», ТОВ «ТІС-Зерно», ТОВ «ТІС-Руда», ТОВ «ТІС-Вугілля», ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал», що займається перевалкою генеральних вантажів і масла. А також працюючі з рослинним маслом ТОВ «Дельта Вілмар СНД», ТОВ «Рисоил Південь» та ТОВ «Олсідз Блек Сі»; зайняті перевалкою нафтопродуктів ТОВ «Термінал Стивидоринг і До» і нафти ПАТ «Укртранснафта»; перевалкою зерна ТОВ «Бориваж» та ДП «Сисайд-Україна».

Якщо Вам відомі факти незаконних дій у портовій сфері, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 

 

 

Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top