Головні новини

Наближені Трампа намагалися приховати змову з Росією — Бі-бі-сі

У США опубліковані нові матеріали по справі фігурантів так званого «Рашагейта». Мова йде про Поле Манафорте, який очолював виборчий штаб Дональда Трампа, і Майкла Коэне, який до недавнього часу працював особистим адвокатом президента. Обом загрожують тюремні терміни.

Про це сьогодні розповідає Бі-бі-сі.

Офіс спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує передбачуване втручання Росії у президентські вибори 2016 року і можливу змову Трампа з Кремлем, опублікував документи, що розкривають, у чому конкретно спецпрокурор звинувачує Манафорта.

Екс-голові штабу Трампа загрожує до 10 років в’язниці у справі про російському втручання. При цьому по іншій справі — про банківському шахрайстві і ухиленні від податків — він може отримати сім років позбавлення волі.

У свою чергу в суд південного округу Нью-Йорка Мюллер надіслав меморандум, підготовлений до оголошення вироку Майкла Коена. Воно призначено на 12 грудня.

Одночасно прокуратура Нью-Йорка опублікувала власний меморандум до вироку Коену, запросивши для нього реальний тюремний термін. Екс-юриста президента загрожує від чотирьох до п’яти років в’язниці незважаючи на те, що свою провину він визнав і співпрацював зі слідством.

Бі-бі-сі вивчила документи Мюллера і прокуратури Нью-Йорка і пояснює, до чого прийшло розслідування і чим це загрожує президенту.

Манафорт контактував і з Росією, і з адміністрацією Трампа. І про те, і про інше він збрехав

Манафорт — учасник відомого випадку контактів оточення Трампа з людьми, які могли представляти інтереси Росії.

У червні 2016 року, в розпал передвиборної кампанії, він ходив на зустріч з російськими лобістами і з юристом Наталією Весельницкой. На зустрічі також були присутні син майбутнього президента Дональд Трамп-молодший і зять Трампа Джаред Кушнер.

Посередник, який організував зустріч, писав Трампу-молодшому, що на цю зустріч Весельницкая збиралася привезти «бруд на Хілларі» [Клінтон — кандидата в президенти від конкуруючої Демократичної партії США].

Манафорт восени уклав угоду зі спецпрокурором Мюллером. Він визнав себе винним у злочинній змові проти США щодо відмивання грошей, податковому шахрайству, приховування зарубіжних банківських рахунків, порушення правил реєстрації в якості іноземного агента (мова про його роботу на екс-президента України Віктора Януковича), а також в лжесвідченні і тиску на свідків.

В обмін на пом’якшення вироку Манафорт повинен був розповісти команді слідчих на чолі з Мюллером інформацію про можливу змову команди Трампа з Кремлем.

В кінці листопада Мюллер оголосив, що колишній політтехнолог порушив угоду, збрехавши слідству. Тепер же з’ясувалося, що саме, на думку спецпрокурора, він приховав: хоча деякі фрагменти документів Мюллера засекречені, навіть з відкритої частини ясно, в чому звинувачують Манафорта.

Не розповів про зустріч зі своїм «русским мозком»

Як випливає з документів, Манафорт приховав інформацію зустрічі зі своїм діловим партнером Костянтином Килимником. Останнього Мюллер підозрює у зв’язках з російською розвідкою.

Килимника в ЗМІ називали «правою рукою Манафорта» і «власним Манафортом Манафорта». Сам політтехнолог називав Килимника своїм «російським мозком» — він був контактною особою на переговорах Манафорта з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою під час президентської кампанії 2016 року.

За даними Мюллера, Манафорт спочатку заперечував, що спілкувався з Килимником, а потім намагався приховати частоту цих контактів. У документах йдеться, що факти зустрічей і спілкування Манафорта з Килимником вдалося підтвердити за допомогою показань свідків та електронного листування.

Крім того, Манафорт вже будучи фігурантом розслідування Мюллера імовірно спробував з допомогою Килимника домогтися, щоб два свідка у справі про втручання Росії у вибори дали неправдиві свідчення слідству.

Заперечував зв’язки з адміністрацією президента

Підписавши угоду про співпрацю зі слідством, Манафорт заявив, що ні прямих, ні опосередкованих зв’язків з адміністрацією Трампа у нього немає. Він також стверджував, що не намагався передати якісь повідомлення чиновникам в Білому домі. Це виявилося брехнею, вважає Мюллер.

За даними спецпрокурора, Манафорт все ж контактував з Білим домом — у тому числі з високопоставленим чиновником в адміністрації Трампа в лютому-травні 2018 року. На той момент політтехнолог вже перебував під слідством.

В опублікованих документах йдеться, що брехня Манафорта з’ясувалася в ході вивчення документів з електронних пристроїв Манафорта і свідчень інших свідків.

Про що колишній голова штабу Трампа говорив з адміністрацією президента — невідомо. З урахуванням того, що юристи Трампа визнавали, що спілкуються з адвокатами Манафорта, не можна виключати, що і контакти з Білим домом також стосувалися «російського розслідування» Мюллера і спроб захистити Трампа від нього.

Крім усього перерахованого вище, стверджує Мюллер, Манафорт збрехав про обставини перекладу 125 тисяч доларів з однієї пов’язаної з ним фірми в іншу, а також дав неправдиві свідчення в рамках іншого розслідування мін’юсту.

«Манафорт безліч разів істотно збрехав — це не була випадковість і це не були провали в пам’яті», — пише команда Мюллера.

Адвокати політтехнолога стверджували, що Манафорт дає правдиві показання. Сам він також наполягає, що не брехала слідству.

Білий дім у п’ятницю ввечері заявив, що не побачив в документах Мюллера нічого нового і нічого, що могло б пошкодити Трампу. «Вони присвячені майже цілком питань, пов’язаних з лобістською діяльністю. ЗМІ намагаються створити історію там, де її немає», — сказала прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.

Трамп раніше кілька разів говорив у ЗМІ, що може помилувати Манафорта. Саме «російське розслідування» він постійно називає «полюванням на відьом». Президент заявляв, що міг би зовсім його закрити.

Юрист Трампа заплатив порноактрисам за мовчання. Тепер його чекає в’язниця

Колишній юрист Трампа свою провину визнав і уклав угоду зі слідством. Тим не менш, це не допоможе йому уникнути в’язниці. Прокуратура південного округу Нью-Йорка, що виступає держобвинувачем у справі Коена, запросила для нього «істотний термін позбавлення волі».

Адвоката очікує від чотирьох до п’яти років в’язниці. У меморандумі, направленому прокуратурою, йдеться, що звинувачення також попросило суд конфіскувати у Коена 500 тисяч доларів США і призначити йому штраф. У документі також детально перераховані передбачувані злочини Коена.

Коен готував поїздку Трампа в Росію і будівництво вежі в Москві. Нічого не вийшло, але від слідства він це приховав

Коен раніше зізнався, що в 2017 році збрехав сенатському комітету з питань розвідки про відсутність у Трампа планів побудувати хмарочос «Трамп-тауер» в Москві. З’ясувалося, що юрист під час президентської кампанії в США в 2016 році намагався запропонувати цей проект Кремля через прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова. З Пєсковим йому поговорити так і не вдалося, але він спілкувався з його помічниками.

«Трамп-тауер», втім, в Москві так і не побудували. Крім того, з’ясувалося, що Коен обговорював з Трампом і можливу поїздку останнього в Росію на зустріч з Володимиром Путіним. Цієї поїздки теж так і не сталося. Проблема Коена полягає в тому, що від сенаторів він всю цю інформацію приховав.

У свою чергу спецпрокурор Мюллер у власному меморандумі до вироку Коену зазначив, що той доклав «істотні зусилля, щоб виправити свій проступок, взяти на себе відповідальність за свої дії» і допомогти розслідуванню втручання Росії у вибори.

Коен, випливає з документа, надав «актуальну і правдиву» інформацію, яка повинна допомогти слідству. Крім того, що він розповів про контакти з людьми з Росії під час кампанії 2016 року і спроби росіян вийти на штаб Трампа, Коен ще й зізнався, що контактував з людьми, пов’язаними з Білим домом в 2017-2018 роках. На той момент він вже перебував під слідством.

Коен намагався платити жінкам за мовчання про романи з Трампом

У серпні 2018 року 52-річний Коен також визнав себе винним у фінансових махінаціях і банківських аферах, а також у порушенні виборчого законодавства. Всі діяння, провину в яких він визнав, докладно описуються у меморандумі прокуратури південного округу Нью-Йорка.

Так, юрист розплатився грошима, призначеними для кампанії, за мовчання двох жінок, які заявляли про своїх близьких відносинах з Трампом.

Одна з них — порноактриса Стормі Деніелс — отримала в 2016 році від Коена 130 тисяч доларів за мовчання про зв’язки з Трампом, яка була у них десятьма роками раніше. А Коен потім отримав від компанії Трампа, в якій працював юристом, 420 тисяч доларів компенсації.

Другій жінці — колишньої моделі журналу Playboy Карен Магдугал — юрист, за його власним визнанням, в 2016 році збирався заплатити за мовчання про зв’язки з Трампом 120 тисяч доларів через власну компанію. Ця угода, втім, не так і не відбулася.

«Рішення Коена визнати себе винним, а не шукати прощення за його численні злочини — не робить його героєм», — йдеться в меморандумі прокурора південного округу Нью-Йорка.

Трамп раніше, коментуючи визнання Коена журналістам, назвав того «слабкою людиною» і сказав, що його колишній юрист бреше, сподіваючись отримати більш м’який вирок.

Прес-секретар Білого дому в п’ятницю ввечері повідомила, що і в документах по Коену нічого нового немає. «Коен кілька разів брехала слідству, на що прокуратура вже звернула увагу суду. Коен не герой», — сказала вона.

Як почалося «російське розслідування»

У 2016 році розвідслужби США заявили, що під час президентських виборів у США Росія намагалася вплинути на результати голосування так, щоб перемогу здобув Трамп. Серед способів впливу — зломи комп’ютерних систем, крадіжка документів, публікація фейкових новин.

Москва всі звинувачення у втручанні заперечує. Президент Росії Володимир Путін називав їх вигаданими. Трамп постійно характеризує ситуацію як «полювання на відьом».

Розслідування, яке очолює спецпрокурор Роберт Мюллер, намагається визначити, хто був залучений в можливу операцію за втручання у вибори. В результаті Мюллер і його команда прийшли до висновку, що люди з найближчого оточення Трампа спілкувалися з російськими чиновниками і бізнесменами, а також що інформація про деяких контактах ховалася.

Вже пред’явлені звинувачення деяким представникам оточення Трампа: крім Манафорта і Коена це його колишні радники Рік Гейтс і Джордж Пападопулос, а також колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн.

У липні офіс спецпрокурора в ході розслідування російського втручання в американські вибори висунув нові звинувачення проти 12 співробітників двох підрозділів ГРУ. Росіян звинувачують у зломі комп’ютерних систем, крадіжці документів і особистих даних.

“>

08.12.2018
12:38
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top