Головні новини

Немає декларації з лікарем: Супрун розповіла, чи потрібно платити за медичну допомогу з 1 січня

В. о. міністра охорони здоров’я спростовує інформацію про те, що для громадян, які не підписали декларацію з лікарем, з 1 січня 2019 року всі медичні послуги будуть платними. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

Супрун зазначає, що подібні оголошення та повідомлення про введення платних послуг є або поганою інформованістю керівництва медустанов, або невдала спроба конкурувати за пацієнта.

В. о. міністра зазначила, що до червня 2019 року всі комунальні медичні установи, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплату за договором з Національною службою здоров’я України також за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу.

Тобто, з нового року нічого не зміниться, навіть без декларації можна безкоштовно отримати медичну допомогу.

“Якщо бачите оголошення, яке намагається вас переконати у протилежному, не потрібно відразу ж бігти в ту ж амбулаторію, якщо не планували там вибирати собі лікаря. У вас ще достатньо часу, щоб вибрати фахівця там, де забажаєте”, – написала Супрун.

Однак, за її словами, варто враховувати, що кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього не варто.

Також вона зазначила, що навіть після червня наступного року, пацієнти, які не обрали свого лікаря або знаходяться в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безкоштовно.

Крім того, в. о. голови Моз нагадує:

– Чи є у вас свій лікар, чи ні свого лікаря, і якщо ви перебуваєте в невідкладному стані та потребуєте первинної медичної допомоги – вам її нададуть безкоштовно в будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

– В той же час сімейний лікар, до якого ви звернетеся, може запропонувати вам укласти декларацію з ним або порадити укласти її з іншим лікарем медзакладу. Якщо вам сподобається фахівець – то чому б ні?

– Головне пам’ятайте, що зміст трансформації первинної медичної допомоги в тому, що ми можемо вільно обирати своїх лікарів. Примусово ходити до лікаря тільки в певний медзаклад не має ніхто!

“>

08.12.2018
15:20
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top