новини корупції

Одеські нардепи: хто такий Олександр Шеремет та з чим його їдять?

 

Шеремет Олександр Геннадійович, 03.12.1976 р. н., уродженець с. Жовтень Ширяївського району Одеської області. З 1994 року – в Одесі, де навчався в сільськогосподарському інституті. Перша вища освіта визначила його основний напрямок роботи – зоотоварний – Шеремет керує ТОВ «Барбус», що входити у сферу інтересів американсько-ізраїльських бізнесменів Віталія Вінницького та Ігоря Анапольського, які в Одесі також володіють соковою компанією «Вітмарк-Україна». У листопаді 2017 року ім’я Ігоря Анапольського фігурувало в розслідуванні панамських інвестицій Дональда Трампа (Анапольський був власником 19 панамських компаній, а 4 з них були частиною комплексу Trump Ocean Club).

Політичну кар’єра єру Шеремет розпочав у 2010 році, коли ставши депутатом Одеської міської ради від партії «Сильна Україна». У цьому статусі заробив собі реноме опозиціонера, зносячи незаконно встановлені торгові кіоски та шлагбауми на в їзді на пляж. У тієї ж годину активно працював на своєму окрузі, зокрема, домігшись асфальтування вулиць.

На виборах у Верховну Раду в 2014 році програв через відсутність достатніх організаційних та фінансових ресурсів — наприклад, в його штабі була гостра нестача волонтерів, агітація проводилася переважно через зустрічі з виборцями та в соціальних мережах.

За його власним визнанням, у 2015 році не зміг потрапити до списку «Блоку Петра Порошенка» (через відсутність фінансових ресурсів), проте йому запропонували безкоштовно потрапити в список партії «Довіряй ділам». Після обрання депутатом ставши абсолютно лояльним до чинної міської влади та Труханова. Крім того, ставши значно менше медіа-активним.

У вересні 2018 року в ЗМІ був здійснений інформаційний вкид відносно доходів та нерухомості, не вказаних Шереметом у декларації, а саме:

— не задекларовано нерухомість на 4,5 млн. дол: вілла в Позітано (Італія) вартістю 2,5 млн. євро; 2 квартири в Києві, 1 квартира в Ялті, 1 квартира в Москві. Усіквартири, крім однієї в Києві, здаються в оренду;

— 11 офшорних компанії різних юрисдикцій: Кіпр, Беліз, Британські Віргинські острови. На рахунках компаній зосереджено близько 8 млн. дол.

Водночас, не є виключним, що вказані активи є активами не Шеремета, а вищезазначених американсько-ізраїльських бізнесменів Віталія Вінницького та Ігоря Анапольського.

 


Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top