Головні новини

СБУ заробляє мільйони $ на іноземних студентах та нелегальній міграції

Про це заявив ректор Донецького національного медичного університету (внз-переселенця) Петро Кондратенко, який призупинив каламутну схему, пов’язану з каналом незаконної міграції з Азії до ЄС. Вузівський аудит виявив збитків на суму понад мільйон доларів, який завдала навчального закладу фірма-рекрутер «Українські освітні послуги». Попутно розкрилися й інші факти: у списки для Госуарственной міграційної служби були включені 96 осіб, які отримали запрошення на навчання в Донецькому медунивере, але в ДНМУ не з’явилися. А всього за 10 місяців 2018 року Вуз видав 1563 запрошення іноземцям, а прийняв 243 студента. Куди поділися інші? «Моя версія: це або торгівля людьми, або переправлення на захід. Наприклад: студент з Індії прибув в Україну 5 вересня (ми отримали листа із прикордонної служби — його зустріла фірма-рекрутер), а 15 вересня його затримали на західному кордоні України при спробі незаконного перетину кордону», — розповів «ОРД» Петро Кондратенко.

На сьогодні борг фірми-«прокладки» перед Вузом вже перевалив за 37 млн. грн. Крім того посередник «кинув» 850 іноземних студентів міжнародного факультету Кропивницького, яких універу довелося відрахувати, так як заплачені за навчання кошти не потрапили на рахунки ДНМУ. Але варто було Вузу спробувати розірвати відносини з каламутною фірмою і запропонувати студентам двосторонні договори, як… На сцену вийшла «Її величність Дах»?

Головне слідче управління СБУ і нардеп з БПП Костянтин Яринич, який мітить на місце відстороненою в. о міністра Уляни Супрун, встали на захист контрактера. Виступаючи на зустрічі з відрахованими студентами, «майбутній міністр охорони здоров’я України запевнив, що питання про зняття «скандального» ректора вирішене і вже на початку поточного тижня його замінять. Про те ж попереджали Кондратенко представники «Українських освітніх послуг»: «До вівторка тебе вже не буде». І як у воду дивилися: у вівторок, 12 лютого 2019го, Кондратенко, який офіційно протримався на посаді менше 10 місяців, усунули рішенням Шевченківського райсуду Києва. Про це клопотали представники СБУшного главку, які запідозрили «скандаліста» у вимаганні хабарів у фірми-рекрутера.

 

Пакистанець Шах Саєд Алі Варіс неформальний господар «прокладки» за назвою «Українські освітні послуги», на співробітництво з якою наполягає СБУ. Алі попереджав: за ним стоять люди, які кого завгодно можуть стерти в порошок.

«Рік тому приблизно почалося наше знайомство з Алі, — розповідає «ОРД» відсторонений ректор. – Здалося, приємний пакистанець. Внз співпрацював з ним багато років і завжди борги були, але не такі величезні. На зустрічі з послом Індії 14-15 липня 2018 р. я почув: «Прошу вас не працювати з Алі, він шахрай». Це стало серйозним поштовхом до перевірки: ми стали порівнювати кількість висланих запрошень з нашими студентами і знайшли підроблені запрошення від Алі. А в серпні 2018 відбувся перший розмова на підвищених тонах. Алі Варіс Саєд Шах став наполягати на тому, щоб як мінімум в Харкові створити філію для навчання іноземців (як у Кропивницького). Говорив, що питання вирішене на такому рівні, що Вуз відмовитися не може. Узгоджено на рівні глави Адміністрації Президента Ігоря Райнина, який родом з Харкова. Ще до мого призначення ректором ходили розмови на тему відкриття філій, і тоді ж я пояснював, що це буде халтура – ми не зможемо забезпечити якість навчання. Але наші партнери хотіли заробляти, їм було мало (хоча тільки на знижку від університету, тільки «білими», фірма Алі заробила 1 млн 100 тисяч доларів). Алі вимагав від мене лист на ім’я міністра охорони здоров’я Уляни Супрун — щоб вона дала згоду на відкриття факультету в Харкові. Створювати філії на папері я відмовився. Мені погрожували неприємностями. У вересні на стіл поклали вимога погоджувати з Алі завідувачів кафедр та співробітників, які будуть навчати іноземців. Його дружину Аллу Сергіївну Наволокину, він вимагав призначити проректором. Вона півроку (з грудня 2017 р.) пропрацювала у нас помічником ректора з міжнародних зв’язків, але моєю умовою було, що вона не повинна працювати у фірмі-рекрутері, а Алла у фірмі-рекрутері оказаласт директором. Вже 3 вересня 2018 року мені зателефонував працівник СБУ Андрій Шеваденков і сказав: «У вас є проблеми, вам треба приїхати в Київ і поговорити». Я запропонував поговорити 26 вересня, коли буду в Києві на з’їзді хірургів».

У цьому місці нашого детективного сюжету варто перервати оповідача. Щоб повідомити читачеві про дивну практиці «кураторства» від СБУ. Нездорову зацікавлений у Вузі-переселенце представники цієї славної Служби (яка мала б, по ідеї, цікавитися безпекою нашої Держави, але дуже любить економічні теми) виявляли і раніше. А «куратор» по імені Андрій Юрійович Шеванденков намалювався в житті Кондратенко ще до того, як його обрали ректором. Зустріч, за словами Кондратенка, відбувалася в кафе, і під час невинного розмови про майбутнє університету його навіщось знімали на телефон. Ось тоді-то «куратор» порадив Кондратенко балотуватися на посаду ректора. За словами Кондратенка, він відповів, що обіцяв чинного ректора не висуватися. А 20 жовтня 2017 року до тодішньому ректору Донецького національного медичного університету Думанському Юрію (який 2014ом відмовився підкорятися терористичної організації «ДНР») ці «славні СБУшники» заявилися з обшуком. Так що до виборів 31.10.2017 Думанський вже відмовився від боротьби. Як тепер стає зрозуміло, прибирали колишнього ректор «куратори» за тією ж схемою, що і нині прибирають Кондратенко. На момент осені 2017го у Думанського були напружені відносини з Алі з-за боргів. Міжнародний факультет в Кропивницом відкрився в 2016 році, і відразу ж почалися проблеми з недоплатою за навчання іноземців, яких привабила фірма Алі.

«26 вересня 2018го за мною приїхала машина і повезла на квартиру-офіс за адресою Ярославів Вал 15, де на 1 поверсі протягом кількох годин мені говорили, що я повинен працювати тільки з фірмою «Українські освітні послуги», — продовжує Кондратенко. – Розмова була такою: якщо ви не будете выполнятьвсе те, що ми говоримо (вустами Алі), ми вас знімемо і оправим в місця не настільки віддалені. Зрозуміло? Зрозуміло. Ми вирішимо питання Внз на будь-якому рівні. Які завгодно питання. Зрозуміло? Зрозуміло».

Однак, ректор свого «куратора» не послухався.

До осені 2018 з Міністерства закордонних справ вже прийшов лист про те, що є підроблений сайт Вузу, з якого хтось вимагає оплату на власний рахунок і все це завдає шкоди Україні. Цю інфу адміністрація Вузу відправила в СБУ Донецой області (аминистрация Вузу знаходиться в Краматорську) ще 17 вересня 2018 р.

На фірму-ректрутера скаржилося не тільки Посольство Індії ( більшість студентів, які заплатили гроші рекрутеру, але кошти Внз так і не надійшли, виявилися саме звідти). Посольство України в Норвегії розбиралося з обігом студента Джонатана Танга, який запідозрив обман у вимозі переказу грошей на приватні рахунки працівників «Українських освітніх послуг».

 

Посольство звернуло увагу, що адреса сайту ДНМУ, на який посилається студент, відрізняється від адреси, посилання на який розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Ось він, єдиний офіційний веб-сайт Вузу: http://dnmu.edu.ua/ Але виявилося, що Алі створив фальшивий сайт з його особистими рахунками для перекладу. Сьогодні цей сайт-клон недоступний, але цілком успішно функціонує його аналог у Фейсбуці. На цій сторінці є реклама фальшивого сайту https://www.dnmu.com.ua/ А ще там публікується реклама з використанням фото Президента України.

Схема виглядає так: більше, ніж у сорока країнах є посередники, що контактують з українським рекрутером. Вони шукають студентів. Фірма-рекрутер організовує запрошення на навчання, запрошення реєструється в Українському держцентрі з питань міжнародної освіти. Студент отримує запрошення і йде в посольство, отримує візу, з якої можна вчитися 6 місяців і не реєструватися. В Україні іноземців зустрічає рекрутер. Після цього деякі відправляються до ЄС або розчиняються в Україні, а деякі потрапляють на співбесіду і зараховуються з оплатою за тристороннього договору. Як правило, ціна такого договору через посередника 6-8 тис. $ — тобто, вдвічі-втричі вище офіційної вартості навчання на Кропивницького міжнародному факультеті ДНМУ. Плюс 500 доларів за запрошення, 500 –за страховку, ще тисячу доларів «фірмачі» беруть за місце в гуртожитку…

А ось як виглядає фейковая сторінка Вузу в ФБ авторства Алі. Чи Не тому нардеп з БПП висловив невдоволення ідеєю виключити із заробітку Алі? Невже і АП Порошенко в частці? Вашій увазі — всього лише один з епізодів, які зараз розслідуються за заявами адміністрації ДНМУ. 09.11. 2018 в МЗС прийшла нота протесту з Посольства Туркменістану щодо відрахування 4 студенток. Троє з них заплатили готівкою від 1500 до 3000 доларів співробітнику «Українських освітніх послуг» Фахату (на фото нижче), який представився працівником університету, і яким колишній декан дозволив сидіти в приміщенні університетського корпусу. Місцезнаходження Фахата на сьогодні невідомо. Як і місцезнаходження четвертої студентки, про яку згадувалося у зверненні Посольства Туркменістану — громадянка Реджепова Муножат ніколи не значилася в ДНМУ і в університеті не з’являлася.

Господар фірми-рекрутера видає себе за «віце-ректора». Аккаунт фальшивого проректора Донецького медуніверситету, на сторінці якого опублікований адресу фальшивого сайту і фальшивої сторінки Вузу в ФБ

19 жовтня 2018 року приблизно о 9.00 на Петра Кондратенко було скоєно напад. Він вийшов з під’їзду в Краматорську, і до нього підійшли 2 пристойного вигляду хлопця в капюшонах. «Вдарили. Побризкали в обличчя якоюсь гидотою. Сказали: «Ти нас не чуєш. Якщо ти не припиниш займатися тим, чим ти займаєшся, наступного разу ми тебе вб’ємо».

Ректор 20 днів провів на лікарняному з опіком очей, обличчя, дихальних шляхів. 30 жовтня 2018 року їм і дружині почали приходити повідомлення на вайбер і ват сап. Автори яких давали 2 дні на те, щоб він пішов з посади добровільно. Погрожували не тільки Кондратенко. Але і членам його сім’ї.

 

Після лікарняного ректор провів прес-конференцію, на якій розповів про напад і звинуватив «дах» Алі. Йти «за власним» він теж не захотів. Замість цього створив ще більші проблеми рекрутеру: за діяльність «Українських освітніх послуг» взялися не тільки донецькі СБУшники (до них Вузу звернувся ще після листа з Посольства, нагадаємо), але і поліцейські двох регіонів – Кіровоградської області (де знаходиться міжнародний факультет) та Донецькій.

Перевірка господарської діяльності ввіреного Кондратенко Вузу розкрила масу порушень. В змові з контрактером виявився міжнародний відділ у Крапивницком, керівництво якого довелося звільнити. Наприклад, близько сотні громадян, яким видали посвідчення на тимчасове перебування в Україні за підробленими наказам, виявилися нелегальними мігрантами. Багато з них постраждали від діяльності Алі, і їх слід було допитати потерпілих. Але замість цього всіх ошуканих скоренько депортували, замітаючи сліди.

З матеріалів УД № 404/8824/18. Номер провадження 1-кс/404/288/19:

«У Кропивницького відділі поліції ГУНП Украни в Кіровоградській області розслідується УД за ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України. Невстановлені особи шляхом підробки документів під приводом надходження в міжнародний медичний факультет ДНМУ заволоділи коштами абітурієнтів на загальну суму 1 000 000 доларів США. Кошти за навчання, проживання та медичну страховку подавалися іноземними громадянами в кабінет № 137. А так само у безготівковій формі на НОМЕР_1, що належить ОСОБА_3 рахунку, НОМЕР_2, що належить ОСОБА_4, а так само НОМЕР_3, що належить ОСОБА_5 (а.до.31-32)».

Номер провадження 1-кс/404/285/19

«Представникам ТОВ «Українські освітні послуги» був виділений кабінет №137 Міжнародного факультету ДНМУ, вони представлялися посадовими особами Вузу і представляли квитанції для оплати на рахунок НОМЕР_1 (а.до.32-34)».

На фото – Гроші, отримані «Українськими освітніми послугами» за цього студента в подальшому на рахунок ДНМУ не надійшли. Фірма-посередник підмінила собою адміністрацію універу.

З матеріалів УД № 234/17340/18. Номер провадження 1-кс/234/6479/18

«З Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області за ознаками ч. 1 ст. 296 КК України внесено до ЄРДР № 120180503900003594 інформація про подію від 20.10.2018 р. Розслідуванням встановлено, що мотивом вчинення правонарушенияя може бути экономиечская діяльність університету, пов’язана з навчанням іноземних студентів та розрахунків за їх навчання за тристоронніми договорами з підприємством ТОВ «Українські освітні послуги» (ЄДРПОУ 37458011) та студентами. Допошенная в якості свідка начальник юридичного відділу ДНМУ пояснила, що контроль за своєчасним надходженням коштів за навчання покладено на відповідних деканат і бухгалтерію .На нарадах неодноразово лзвучивалась інформація про те, що ТОВ «Українські освітні послуги» має дебіторську заборгованість. У травні 2018 р. потерпілий (ректор, якого побили невідомі) поставив завдання підготувати листи з претензіями. Юрвідділ направив 43 претензії за юридичною адресою ТОВ «Українські освітні послуги» рекомендованими листами з повідомленнями. Через місяць листи повернулися, як не отримані адресатом. Після цього зазначені претензії відсканували і відправили ректора на електронну адресу, а він, за його словами, відправив на ел. адреса контрактера. Щодо ситуації на 20.11.2018 р. відповіді на претензії не отримані, заборгованість не погашена».

Анминистрация звернулася до студентів, чия заборгованість утворилася не з їхньої вини, з проханням заплатити за весняний семестр безпосередньо, т. к. Внз за законом не має права їх кредитувати. Всім, хто оплатив фірмі Алі навчання за рік була запропонована допомога за зверненнями в правоохоронні органи на стягнення грошей з шахраїв.

Але 12 лютого 2019 року СБУ «захистила економічну безпеку Держави» у Шевченківському райсуді столиці шляхом відсторонення від роботи ректора.

Ну, ви в курсі, як зазвичай ловлять хабарників. Так? За руку в момент отримання грошей. В даному випадку СБУшники «зловили» чужі автомобілі. Які були куплені людьми Алі і не належать Кондратенко, але якими ректор і його дружина дійсно користувалися деякий час назад.

 

7 лютого Петра Кондратенко заарештували в тому ж Шевченківському райсуді. У в’язниці СБУ він провів добу, поки родичі не внесли заставу в 1 млн 200 тисяч гривень. У його дружини 15 січня стався інсульт – як вважає Кондратенко, під впливом цих подій. Під час обшуку, який тривав 6 годин, співробітники її налякали ось таким повідомленням: «Ми за вами слідкуємо і знаємо, що у вас є 4летний дитина (онук). Ми могли б підійти, взяти його за руку, і тоді ви нам віддасте всі».

Фабула підозри, пред’явленого Кондратенко за ч 4 ст 368 КК України така: працівник фірми «Українські освітні послуги» Мухаммад Фазад Аль-Таїф повідомив, що роком раніше за вимогу ректора придбав два автомобілі БМВ Х5 і Х3 на підставних осіб, якими користувалися ректор і його дружина. Так само, за словами цієї людини, ректор вимагав та отримував у нього гроші. Про що Мухаммад заявив у Харкові, де проживає, і не Кропивницького, а – звернувшись в Головне управління СБУ в Києві.

За версією підозрюваного, йому ці автомобілі надали в користування рік тому без всяких умов, і в той момент він не представляв з якими наслідками зіткнеться.

Під час обшуку за УД, що стосується автомобілів, були вилучені заодно і всі документи, що стосуються міжнародної діяльності університету. Однак, до того моменту повний комплект цих документів вже ліг в основу інших УД. А в січні Господарський суд Донецької області прийняв до розгляду позов про розірвання договорів з несумлінним контрактером і компенсації шкоди.

Мухаммад Фазад Аль-Таїф. Він же Фахат, який брав долари готівкою у громадянок Туркменістану. У даний момент розшукується Краматорської поліцією.

А тепер трохи докладніше про ТОВ «Українські освітні послуги» (код 37458011).

Завдяки ресурсу youcontrol, дізнаємося, що фірма-мільйонерка знаходиться в звичайній квартирі за адресою: м. Харків, вул. Катаєва, д. 13, кв. 9. І її засновник на всі 100% хтось Алі Мухаммад (друге ім’я Шах Саєд Алі Вариса?), який проживає у Краматорську на вул. Весняний. Розмір статутного фонду фірми з боргом у 37 мільйонів гривень — «аж»… 10 тисяч гривень.

Основний вид діяльності — 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність», тобто — «узагальнений» вид, який містить ризик фіктивності (на думку фінансових експертів, діяльність цього контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів). Керівником на сьогодні є якась Катерина Камышанова, але роком раніше директорствовала вищезгадана Наволокіна Алла Сергіївна.

Ця схема зв’язків «Українських освітніх послуг» показує, що за однією адресою з фірмою Алі зареєстровано ще три фірми, що мають, як і перша, ознаки фіктивності. Їх заснувала та ж громадянка Наволокіна.

В тій же квартирі знаходиться ТОВ «Український міжнародний медичний центр (код 39210968), чий керівник і засновник та ж Алла Наволокіна, зареєстрована в Харківській області, р. Люботин. А статутний фонд цього міжнародного центру становить 1 тисячу гривень.

А ще в цій харківській квартирі знаходиться ТОВ «Интексол» (код 39210444), чий засновник і підписант знову Алла, а статутний фонд знову одна тисяча гривень. А так само — ТОВ «Альтернативне тепло» (код 39211008) – знову засновник і підписант Алла, знову статутний фонд тисяча гривень і знову ознаки фіктивного підприємництва.

На додачу в тій квартирі проживає хтось Білал Асім, засновник і підписант ще одного харківського ТОВ з вельми промовистою назвою «Український вищий освітній центр для африканських та азіатських студентів» (ще один учасник каналу постачання нелегалів?). Розмір статутного капіталу цього фіктивного центру ще смішніше — 200 гривень.

На фото в гуртку колишній директор фірми-рекрутера Алла Наволокіна зі студентами. Комунікабельна, недурна жінка, добре знає англійську – відгукуються про Аллі у Вузі. Але дурила.

Гугл подказывает, що вищезгаданий представник СБУ Андрій Шеванденков теж колись працював у Харкові і ще до війни згадувався в публікації «ОРД», присвяченій темі «експорту» нелегалів: https://ord-ua.com/2013/08/20/harkov-pervaya-stolitsa-nelegalnoj-migratsii-ili-koe-chto-ob-agentah-vliyaniya-v-sbu/?page=2

Товариш ректора Олександр Ярошенко так само потрапив під прес після того як став на захист Кондратенко. Ярошенко записав деякі хамські «виклики на бесіду» і виклав в інтернет. Крім Андрія Шеванденкова він називає «дахом» незаконної діяльності ще й Андрія Саленкова: https://hi.dn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=90511:-qq-qq-&catid=55:kramatorsk&Itemid=147

У коментарі ОРД Олександр Ярошенко (лідер донецької обласної «Батьківщини») підтвердив, що отримував погрози від СБУ: «За місяць до загроз, приїхала ціла група «конторських» з Харкова, щоб знайти компромат на мене. Керував і давав вказівку Савенков — зараз керівник 2-го відділу СБУ в Краматорську. Хотіли мені 111ю статтю впаяти («Держзрада»). На наступний день після погроз запросили з того ж номера, з якого погрожували, на бесіду в Дніпропетровське СБУ».

Нарешті, найпікантніше в нашій кримінальній історії – темні сторінки біографії громадянина Пакистану Шах Саєд Алі Вареса.

28.04.2005 він був засуджений Дергачівським райсудом Харківської області за те, що протягом 2004-2005 роках, ще будучи студентом, за змовою з 2ма іншими іноземцями та невстановленими особами, організувала канал незаконного переправлення своїх земляків з Пакистану через кордон України в країни західної Європи і керував цією переправленням багато разів. При цьому нелегальні мігранти використовували запрошення на навчання в українські Вузи….

В судовому засіданні Шах Саєд Алі Варіс повністю визнав свою провину за ст. 332 ч. 2 КК України («Незаконне переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб»), за що, мабуть, і отримав занадто м’яке покарання. Хоча такі «витівки» повинні каратися позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією засобів вчинення злочину. Визнаний винним Алі отримав 5 років умовно.

Ось одне з найбільш ймовірних, на думку автора, пояснень рідкісного поблажливості суду. Вже тоді спритний пакистанець був завербований «доблесними захисниками національної безпеки України. І, починаючи з 2005 року, всю свою подальшу «роботу» кримінальний іноземець будував у контексті інтересів тих товаришів, які його «бахнули». До суду відправили Алі 14 років тому якраз співробітники УСБУ Харківщини.

Тетяна Заровна, ОРД

 

Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top