Головні новини

У Моз розповіли про ліцензування лікарів і їх відповідальності

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк в інтерв’ю сайту розповів про результати першого етапу реформи медицини та плани на 2019 рік. За його словами, в нинішньому році МОЗ планує провести ліцензування лікарів, щоб ті не могли нав’язувати пацієнтам невідомі ліки, а в разі, якщо пацієнт постраждає, – понести відповідальність.

За словами Ковтонюка, якщо доктор крім електронного рецепта буде окремо писати на папірці і пропонувати пацієнту купити «ще ось це», тоді виникнуть запитання – «а що ви мені на папірці пишете?».

«Доктор доведеться робити додаткове зусилля, переконуючи пацієнта купити ліки з недоведеною ефективністю. Більше того, пацієнт повинен сам за нього заплатити, тому що держава не відшкодовує вартість «фуфломицинов». І саме такі механізми на Заході стримують від призначення ліків з недоведеною ефективністю», – зазначив Ковтонюк.

Відповідаючи на зауваження про те, що на Заході лікарі ризикують втратити ліцензію у разі, якщо пацієнту стане гірше від прописаного лікування, Ковтонюк підкреслив, що в 2019 році МОЗ планує вводити індивідуальне ліцензування лікарів.

«Вже є проект концепції індивідуального ліцензування. У нас є мета за поточний рік розробити і подати на прийняття в парламент законопроект про ліцензування. Щоб лікар ніс професійну відповідальність за свої дії. Сьогодні система зовсім інша, вона недосконала – господарську відповідальність несе головний лікар, тому що він має ліцензію на господарську діяльність, далі Кримінальний кодекс. За все, що відбувається між господарським правом та Кримінальним кодексом, за це ніхто і ніякої відповідальності не несе. Тому в цивілізованих країнах індивідуальна відповідальність лікаря – професійна, за помилку і системні порушення можна втратити ліцензію», – розповів заступник міністра МОЗ.

«>

13.01.2019
14:54
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top