Головні новини

У Тернополі фармацевт 40 хвилин рятувала чоловіка, що знаходився без свідомості, поки їхала «швидка»

Тернопільський фармацевт Марія А. написала в соцмережі, як їй довелося самостійно рятувати на роботі хворої людини, тоді як прибуття швидкої допомоги довелося чекати більше 30 хвилин.

У своїй замітці вона розповіла, що працює в аптеці. А 9 січня, вже перед закриттям, до неї в аптеку зайшов чоловік. Раптом він упав на підлогу, стан було схоже на прединсультное.

«Я настільки злякалася, що сама ледь інфаркт не отримала, але факт в тому, що відразу викликала «швидку», він відключився на той момент. У «швидкої» було багато питань — ім’я, прізвище, скільки років. Я їм сказала, що людина відразу відключився, і я не могла в нього про це запитати. А вони їхали майже 40 хвилин, тому що у них, виявляється, була перезмінка. За той час я намагалася привести чоловіка до тями всіма можливими способами, навіть залізла в його телефон, щоб додзвонитися до родичів. Але питання: за 40 хвилин чоловік міг би й померти. Невже так має бути?», — відзначається в її повідомленні.

Чи повинна фармацевт надавати домедичну допомогу чоловіку в своєму пості докладно розповів лікар-хірург Дмитро Андрощук.

За його словами, згідно із Законом України «Про екстреної медичної допомоги» 5081-IV, фармацевти є особами, які зобов’язані вміти і надавати домедичну допомогу потерпілим. На них поширюється також стаття 135, 136 Кримінального кодексу України. А саме 135-я («Залишення людини в небезпеці») — до 3 років позбавлення волі. Стаття 136 («Дії, які призвели до погіршення стану або смерті потерпілого») — до 5 років позбавлення волі.

Тобто, за словами медика, до прибуття «швидкої» вся відповідальність за життя та здоров’я потерпілого — на фармацевте.

Він також зазначив, що медичний працівник (в даному випадку фармацевт) повинен чітко встановити медичний діагноз і коректно повідомити чергового «швидкої».

«У нашій державі панує тотальна безграмотність у сфері невідкладної допомоги. Часто лікарі і медики виконують абсурдні дії, пов’язані з «настакучили», «аянезнала», ніж підписують собі юридичні вироки. Товариство не більш обізнаним в питаннях допомоги ближньому, адже часто бабушкіна медицина та поради Вікіпедії замінюють похід на тренінг з порятунку життя. Ми повинні вчитися і пристосовуватися. Згідно природному відбору, товариство або еволюціонує, або вимре, тому давайте еволюціонувати в знаннях», — підсумував лікар.

«>

13.01.2019
17:06
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Популярные новости

To Top